Zpravodajství

Mámy, tátové i děti společně!

 Další aktuality    red.    15. dubna 2019  

Projekt Atletika pro celou rodinu už druhým rokem podporuje atletění přímo ve vybraných rodinách.

Od dubna do konce září bude letos opět probíhat sportování vybraných rodin v rámci druhého ročníku projektu Atletika pro celou rodinu. Zapojené rodiny právě teď dostávají své 'atletické nádobíčko', rady od zkušených trenérů jak po 20 týdnů společně doma sportovat a samostatně se pak pouštějí do atletění.
 
Předání vaků, které obsahují nezbytné pomůcky, proběhlo v posledních dnech například v TJ Sokole Nová Hradečná. Paní trenérka nám k tomu napsala: „S rodinami jsem prošla dané disciplíny, dovysvětlila jsem jim použití deníku, naučili jsme se říkanku: Běhej, skákej, házej rád, s rodiči to můžeš dát. Všichni byli nadšení, hned si vše vyzkoušeli přímo na hřišti.“
 
Na začátku dubna jedno z prvních předání vaků proběhlo v pražském oddíle A.C. Sparta Praha. Dostaly je rodiny, které patří do tréninkové skupiny Jany Střelcové. Celkem si vaky s potřebným vybavením převzalo šest rodin různorodého složení. „Rodiny se snažila trenérka vybírat tak, aby každá měla jiné zástupce. Například dva sourozenci stejně staří s rodiči, jeden větší a menší sourozenec, jedno dítě s rodičem… Vybíralo se i ze sportujících a nesportujících rodin,“ vysvětlila koordinátorka projektu Atletika pro celou rodinu, Dita Franklová.
 
Úvodní seznámení s projektem připravili i ve Sluníčku v Karviné. Deset rodin jsme seznámili s projektem Českého atletického svazu "Atletika pro celou rodinu". Čeká nás 20 týdnů veselého sportování, tak hurá do toho,“ napsali nám trenéři.
 
Předání výbavy dále proběhlo například v oddílech: AC Rumburk, AP Polešovjata/ Polešovice ACUH, AK Škoda Plzeň, Spartak Vrchlabí, v Triatletu Karlovy Vary nebo v Čelákovicích.