Zpravodajství

DVD Atletika pro děti

 Další aktuality    Redakce    2. ledna 2013  

Trénink malých atletů na stadionu, v tělocvičně i jejich závodění vám přiblíží letos vydané DVD.

Autorský kolektiv pod vedením koordinátorky projektu, Ivety Rudové, na novém metodickém materiálu pracoval od minulé sezony. Výsledkem spolupráce týmu odborníků na dětskou atletiku, Casri a několika oddílů, které nás nechaly zmapovat své tréninky, je přes hodinu trvající film.

Stejně jako celý projekt, i DVD je rozděleno na tři hlavní části: atletická školka (děti 5 – 7 let), atletická minipřípravka (děti 8 -9 let), atletická přípravka (děti 10 – 11 let).

V jednotlivých částech navštívíte tréninky malých atletů, ale třeba i závody a soustředění. Pod trenérskou pokličku nahlédneme v pražských oddílech SK ZŠ Jeseniova, USK Praha, SK Kotlářka a Atletika Knoflík. Zkušení trenéři pro vás připravili příklady jednotlivých cvičení, her i ucelených pohybových aktivit. V částech věnovaných minipřípravce a přípravce pak má svůj prostor i ukázka nácviku techniky základních atletických disciplín: běhu hladkého a překážkového, skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem a štafetového běhu. Na závěr se podíváme na specifika tréninku v tělocvičně a povíme si něco o organizaci a typech závodů pro nejmenší atlety. Odbornými garanty byli vysokoškolský pedagog a autor řady publikací Aleš Kaplan, předsedkyně metodické komise ČAS a pedagožka Jitka Vindušková a trenér Petr Šarapatka.

Film doplňuje brožurku Atletika pro děti a stejně jako ona i DVD poputuje po jednom kuse ZDARMA do oddílů, které jsou přímo do našeho projektu zapojeny. Pokud jste do projektu zapojeni (seznam zapojených oddílů a klubů - viz databáze na hlavní straně - Hledej přípravku), napište, zda máte o DVD zájem. Další zájemci, například cvičitelé nebo učitelé, si mohou DVD zakoupit na Českém atletickém svazu za 150 korun. Kontaktní osoba pro distribuci je Iveta Rudová, irudova@atletika.cz, tel: 602 946 212.

Aktuálně: DVD už není k dispozici. Jenotlivé kapitoly průběžně zveřejňujeme - více v sekci METODIKA.