Název sekce

Metodika

Pro tělocvik prvňáčků až páťáků jsou využitelné některé materiály ze stávající nabídky Českého atletického svazu, například kniha Atletika pro děti, jejich rodiče, učitele a trenéry.

Zajímavou metodickou pomůckou je i brožurka ATLETIKA PRO DĚTI.

Podrobnější informace ke knize i brožurce najdete v souvisejících článcích vlevo.

V roce 2014 bylo vydáno DVD Atletika pro děti do škol. Už původní DVD (přečíst si o něm můžete ZDE) Atletika pro děti, natočené v roce 2013, bylo určeno i učitelům a učitelkám, nově je ale film obohacen přímo o ukázky ze školního prostředí a ušit na míru právě pedagogům.

Po jednotlivých kapitolách jsme film zveřejnili na YouTube- můžete se podívat na úvod ZDE a kapitolu věnovanou atletické školce TADY. Dále jsme přidali kapitolu věnovanou MINIPŘÍPRAVCEPŘÍPRAVCETRÉNINKU V TĚLOCVIČNĚ a ZÁVODŮM.

„Učitelé mají možnost nahlédnout do tréninků dětí v atletických oddílech a klubech, kde se malí atleti zábavnou a hravou formou učí novým pohybovým dovednostem a rozvíjejí pohybové schopnosti,“ vysvětluje autorka DVD a koordinátorka projektu Atletika pro děti, Iveta Rudová.

„Učitelé na DVD najdou i příklady jednotlivých cvičení, her, ucelených pohybových aktivit a nácvik techniky základních atletických disciplín: běhu hladkého a překážkového, skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem a štafetového běhu,“ dodává.

DVD bylo prostřednictvím Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) distribuováno v roce 2014 do 2000 základních škol. Další DVD zašleme na požádání školám zapojeným do projektu Atletika pro děti do škol.

Český atletický svaz vydal také plakát ATLETIKA PRO ŽACTVO, který určitě najde místo i na nástěnce ve vaší škole.

Mnoho zajímavých informací můžete získat v průběžně publikovaných kartách IAAF dětské atletiky- ke stažení ZDE. 

Chcete se do našeho projektu zapojit právě v oblasti metodiky? Napište si o podrobnější informace k metodickému materiálu včetně možnosti dodání.

Další metodické materiály a jednotlivé kapitoly z původního DVD Atletika pro děti najdete na stránce PRO ODDÍLY - METODIKA