Název sekce

Školení trenérů

Školení nových trenérů atletických přípravek je důležitým bodem projektu podpory přípravek u atletických oddílů a klubů.

Český atletický svaz pořádá a pro zájemce z řad atletických oddílů a klubů školení a odborné (doškolovací) semináře. Školení trenérů nejnižších kvalifikací pořádají zpravidla atletické oddíly/ kluby nebo krajské atletické svazy.  Účastníci školení  získají kvalifikaci trenéra atletiky (nejnižší kvalifikace: trenér atletických přípravek - TAP). Seminářů se účastní trenéři, kteří potřebují prodloužit kvalifikaci na další období (platnost 5 let) a další zájemci o aktuální problematiku atletiky.

Kromě členů atletických oddílů a klubů se mohou školení a seminářů zúčastnit i další  zájemci. Uvítáme učitele a učitelky ze základních škol, kteří vedou atletické kroužky a cvičitele atletických kroužků z dalších sdružení. Účastníci obdrží certifikát o účasti. Nově je však připraveni i školení určené speciálně pro pedagogy prvního stupně ZŠ. Více v sekci Pro školy/ Školení.

Termíny školení TAP budeme průběžně zveřejňovat v Kalendáři akcí. Termíny školení vyšších kvalifikačních stupňů než TAP najdete na www.atletika.cz. Pokud vám v letošním roce končí nebo již skončila platnost trenérské kvalifikace- můžete si ji ověřit v registru trenérů  - přihlaste se na odborný (doškolovací) seminář. Najdete ho v nabídce na odkazu ZDE.

Oddíly/kluby nebo krajské atletické svazy, které se chystají vyškolit nové trenéry nejmladších atletů - TAP nebo TŽ,  kontaktují Ivetu Rudovou (irudova@atletika.cz, mobil: 602 946 212) nejpozději měsíc před plánovaným školení.