Název sekce

Charakteristika projektu

Atletické školky a přípravky jsou zřízeny u atletických oddílů a klubů. Tato volnočasová aktivita je určena pro děti ve věku 5 -11 let.

Děti do atletických školek nebo přípravek docházejí zpravidla jednou či dvakrát týdně a sportují pod vedením zkušených trenérů. Vaše ratolesti se naučí pestrou a hravou formou základní pohybové dovednosti (běhat, skákat a házet) a budou rozvíjet pohybové schopnosti, zejména rychlost a obratnost. Hravé běhání, skákání a házení je podpořeno lehkými atletickými pomůckami vyráběnými na míru těm nejmenším.

Cílem atletických přípravek není prioritně vychovat budoucí profesionální atlety. Jde o službu pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport profesionálně či se mu mohly věnovat pouze rekreačně.

Obvyklé rozdělení dětí v přípravce je dle věku na tyto kategorie:

  • atletická školka (5 - 7 let)
  • atletická minipřípravka (8 - 9 let)
  • atletická přípravka (10 - 11 let)
Chcete-li se do atletické přípravky přihlásit, kontaktujte příslušnou atletickou přípravku, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Vyhledávání v databázi atletických školek a přípravek najdete na úvodní stránce nebo v sekci Pro Rodiče / Databáze přípravek.